DEN 17: FLEXIBILITA

DEN 17: FLEXIBILITA


Být flexibilní znamená být vlídná sama na sebe. 

Jak souvisí vlídnost a flexibilita? Být uvolněná, flexibilní a zároveň neztratit ani špetku své síly, právě naopak, cítit více vnitřní síly, znamená, že jsem ochotna, že se nebojím, povolit napětí uvnitř sebe. Tento přístup je protkán vlídností. Jdu tam, kde to začíná a jdu tam naplněná úctou. Už to není tak, že své tělo rvu do nějaké pozice, protože to někdo říká, že se to má. Jdu do pozice plná vědomí, plná přítomnosti, mám zbystřené smysly a povídám si se svými zamrzlinkami. Ve chvíli, kdy povolí tvrdost ve mně, povolí také mé tělo. A ta chvíle je nádherná. 


ÚKOLY PRO DNEŠNÍ DEN

1

Být trošku zlobivá holka

2

Být sama

3

Jednou tak, podruhé jinak

Ukazatel pokroku

  • Jógová praxe: umožňuji ve svém těle více prostoru pro život, pro Boha, pro Vesmír. Proto to celé dělám.
  • Úkol 1: Ať si každý, kdo chce, co chce říká, já naslouchám své intuici, šepotu své duše, svým znamením. S respektem vůči všemu živému i neživému, jdu tam, kam mě volá život.
  • Úkol 2: Být sama. Bez mobilu. Bez myšlenek. Jen s čistotou svého srdce, s křišťálově průzračnou myslí, v uvolnění ve svém těle. Toto je pro mě od teď priorita.
  • Úkol 3: Princip Vesmíru je pohyb. Svou mysl si uchovávám prázdnou. Mám co nejméně názorů, protože názory jsou nepohyblivé a strnulé. Já potřebuji pohyb. A můj pohyb je vždy v souladu s mou duší. Co dnes ona chce?
  • Stávám se učitelem: Napsala jsem do FB skupiny nebo na email Yoga life Happy life krátké vyjádření, jak vnímám PRUŽNOST.

Splněno 0 %

Mé celostní, odborné jógové kurzy

Kurzy vycházející z mého  hluboké studia jógové filosofie a mé 15 leté praxe. Povedou Tě k porozumění Tvému tělu, dechu i mysli – s laskavou přesností a důrazem na skutečnou změnu.

Vycházím ze svého 3 letého studia jógové filosofie na Karlově univerzitě a z 15 let zkušeností s výukou. Každý kurz je propracovaná cesta: od praxe ásan a pránájámy až po integraci do každodenního života.

Studium jógové filosofie na UK 15 let lektorské praxe 950+ hodin akreditovaného vzdělání Celostní přístup: tělo • dech • mysl Praxe ukotvená v každodenním životě
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *